צילומי תדמית לעסק עם לילך אוזן

מאחורי הקלעים בצילומי תדמית לעסק - ראיון עם הצלמת לילך אוזן 

צילומי תדמית לעסק הם ממש לא מותרות, אלא אחד מכלי השיווק הכי מרשימים ותופסים את העין
שאתם יכולים לעשות למען החשיפה וההצלחה שלכם.

נראות העסק בעולם הדיגיטלי וכשנפגשים עם לקוחות פנים מול פנים ומראים בגאווה חומריים שיווקיים, נכנסים לקטגוריית הרושם הראשוני.

המחקרים מוכיחים שיש לנו שניות ספורות כדי להרשים וגם להתרשם, אז איזה רושם חשוב לכם ליצור?

במסגרת הייעוץ התדמיתי, אני מסייעת לעסקים למתג את עצמם בצורה מקצועית ומרשימה בד בבד עם אותנטיות ותקשורת מזמינה, וכן את כל זה אפשר לעשות באמצעות הלבוש וההופעה.

בפועל אני עוזרת לדייק את התלבושות עם כל פרטי הלבוש והאקססורי כדי ליצור מראה מחמיא ומקצועי שמביע בדיוק את מה שרוצים להביא לידי ביטוי.

לפני הצילומים :
מנהלים שיחה כדי להבין מה מטרת הצילומים, חושבים על הקונספט, ומה חשוב לעסק להעביר למי שצופה בו, איזה מסרים לא מילוליים מעוניינים להעביר, איזה פן של העסק ופן של האישיות רוצים להביא לידי ביטוי, ואיך זה יבוא לידי ביטוי בשטח, בזמן הצילומים, לפי המיקום שבו מתבצעים הסשנים.

מסדרים את הסטים של הבגדים לפי התכנון מול סטודיו הצילום.

כדי להכניס אתכם למאחורי הקלעים בצילומי תדמית ולהבין כיצד עובד התהליך, פניתי אל לילך אוזן, בעלת סטודיו לצילומי תדמית לעסקים עם מספר שאלות.

קצת אודות לילך
קוראים לי לילך, אני בת 39 נשואה לאורן ואמא לנורית המופלאה :).
מגיל צעיר הבנתי שהתשוקה הכי גדולה בחיי היא צילום. כיום אני עובדת עם חברות ועסקים ומתמקדת בצילומי תדמית, אופנה ומוצר.

בתחילת דרכי הרגשתי שהתפקיד שלי הוא להיות שקופה, להעלם, להפוך ל "בלתי נראית", לא להפריע לרגע לקרות, אבל במשך השנים , הבנתי שאנשים רבים צריכים את עזרתי על מנת להיפתח ולהרגיש בנוח כשיש מצלמה בסביבתם הקרובה. היום אני יודעת לאזן את שני התפקידים, ומלבד ההיבט הטכני אני מונעת גם מהרגש. למדתי כיצד ניתן להוציא מכל אדם את הצדדים היפים והטובים שלו. (גם מאלו שנשבעו לי שוב ושוב בשיחתנו הראשונה שהם לא אנשים פוטוגניים).

למדתי צילום דיגיטלי ופוטושופ בארה"ב, צילום סטודיו בקאמרה אובסקורה ותאורה מעשית ב- גליץ, בית ספר לצילום וכן השתתפתי בסדנאות רבות בהדרכת צלמים מוערכים.

בשנת 2004 התגוררתי בארה"ב (סיאטל, וושינגטון) למשך חמש שנים, במהלכן השתתפתי בתערוכות קבוצתיות שונות וצברתי ניסיון רב בתחום. עבדתי עם שני צלמים בצילומי סטודיו ואירועים אך בעיקר צילמתי צילומי נוף . הטבע הפראי סנוור אותי, ובעזרת מצלמתי האהובה (D70) דאז, עברתי הרפתקאות רבות וחקרתי את הפארקים הלאומיים לאורכם ולרוחבם. (יוטה מדהימה! אל תחמיצו!!)

הסטודיו שלי נמצא בשכונת כפר גנים, בפתח תקווה ואני מגיעה עם הציוד המתאים לכל מקום.
אני מאמינה בתחושות הבטן ובאינטואיציה שלי כאדם וכצלמת מקצועית ויודעת שתמונה טובה יוצאת כשאני מפעילה את כל החושים והאינסטינקטים שלי רק למען מטרה אחת – שאתם תצאו בתמונה בדיוק כפי שחלמתם. באהבה, לילך
האתר של לילך
דף הפייסבוק של לילך אוזןהראיון עם לילך

יש לך סגנון מסויים של צילומים שאת עושה? או שאת מתאימה את עצמך ללקוחות?

לפני שמתחילים סשן צילומים מקיימים שיחה מעמיקה של לפחות 20 דקות, על העסק, מה הבידול,
איזה מסרים בעלי העסק מעוניינים להעביר לקהל הלקוחות הפוטנציאליים,
ביחד בונים לוח השראה של תמונות שמרגישים אליהן חיבור מבחינת מבטים, העמדות, המבטים בתמונה שמדברים אליו, וזה עוזר להבין מי האדם מאחורי העסק, מה העולם שלו, מה מאפיין אותו, זה כלי שעוזר לנו להתמקד.

השיחה עוזרת ליצור חיבור אישי, מורידה קצת לחצים מהחשש מהמצלמה, מכירים אחד את השני יותר טוב, מוריד את המתח.

לפי מה את קובעת איפה לערוך את הצילומים? איזה רקעים ? איך בוחרים את פלטת הצבעים?

אם יש ללקוחות משרד, קליניקה, חלל עבודה שהוא מקבל בו לקוחות, אני ממליצה לקיים שם את הצילומים. יש שבוחרים לשלב סטודיו וקליניקה.

מבחינת רקעים, אוהבת מאוד לצלם על רקע האפור, פחות ממליצה להצטלם על לבן, אבל אם רוצים יש את האפשרות. מבקשת שיביאו אקסטרא סטים של בגדים, ואם יש צורך תוך כדי הצילומים להחליף, אז יש אלטרנטיבות, למשל שיביאו ז'קט בצבע אחר שמוסיף עניין.

מה את עושה עם אנשים שמובכים מול המצלמה וקשה להם להצטלם?

השיחות הארוכות, ההתכתבויות, התכווננות, ההשקעה של החשיבה איך אני רוצה להעביר, מה הולכים להיות הפוסטים העתידיים שלי לחודשים הקרובים, איך אני יכול לשלב תמונה שלי עם פוסטים שאני מתכנן לכתוב, השיחה, הבנייה של לוח ההשראה, כל אלה מורידים את המתח לפני הצילומים. כך שכבר נפגשים בסטודיו, יש כבר הכרות, נותן תחושה יותר טובה לשני הצדדים, גם לי.

אני אוהבת אנשים, לדבר איתם, להכיר ולשמוע את סיפורי החיים שלהם, זה כייף. אז כשמגיעים, זה עוזר לי בצילום, עוזר לי לראות אותם.

לוקח כרבע שעה לרוב האנשים להשתחרר מול המצלמה, אני שמה מוסיקה, מדברים על כל מני נושאים שיכולם להרגיע, קצת דמיון, רגשות, כדי להגיע להבעת פנים מסויימת.

מה דעתך על השימוש בפוטושופ? איזה שימוש הכי נכון לעשות איתו?

"בשיחות עם לקוחות אני מעלה את הנושא. אני מדגישה שאני מבצעת עריכה עדינה ונשארת נאמנה למציאות. זה עשוי להיות מביך עבורם, אם לקוח יראה אותם ברשת ואח"כ יפגשו במציאות ולא יזהו אותם, והפערים יצרו סיטואציה אפילו קצת מגוכחת או אפילו מעין סוג של הונאה. בעיקר מתמקדת בלטשטש כהויות סביב העיניים, או פצעון, אבל לא שום שינויים דרמטיים של מבנה לסת או גוף. אני ממש נגד זה."


תודה רבה ללילך!!!

בפעם הבאה שתצטלמו, תזכרו, שבסופו של דבר, האקססורי הכי חשוב ומשמעותי, הוא החיוך, האנרגיות!!!!
תביאו את מי שאתם, כי בסופו של דבר, אנחנו מתחברים לאנשים שמאחורי העסק, ודרך בחירת הבגדים המתאימה, והצילום שמצליח לתפוס את ההבעה הייחודית שלנו, אנחנו יוצרים קשר ראשוני, אז תשקיעו רגע מחשבה, איזה קשר ראשוני, ואיזה רושם ראשוני חשוב לכם ליצור ?

צריכים עזרה בבחירת הלוקים המתאימים לסשן צילומים? אני פה בדיוק בשביל זה, ביחד נבחון את הפריטים שהכי מדוייקים למה שחשוב לכם להעביר.

יש אפשרות לייעוץ אונליין ו/או תוך כדי הצילומים.

ליצירת קשר - נורית style@nuritart.com
 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.